Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Świnna

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Świnna

——

Data Wydarzenia: 20 grudzień, 2021;
Miejsce: Świnna.

——

Do dramatycznej sytuacji doszło w nocy z 19 na 20 grudnia w miejscowości Świnna w Beskidzie Żywieckim. Strażacy z PSP w Żywcu około godziny 22:00 otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na ulicy Kasztelańskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że sytuacja była bardzo niebezpieczna ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia się ognia – zagrożone były dom mieszkalny wraz ze stodołą, które stały w bliskiej odległości od pożaru. Działania utrudniało także duże zadymienie.

Z tego powodu wezwano posiłki. Łącznie w akcji brało udział aż 12 zespołów strażackich, m.in. z Żywca, Świnnej, Jeleśni czy Pewli Ślemieńskiej. Jedne zastępy skupiały się na gaszeniu pożaru, podczas gdy inne pilnowały, by płomienie nie przedostały się na pobliskie obiekty. Mimo problemów z dostarczaniem wody i konieczności pracy w aparatach ochrony układu oddechowego w końcu udało się ugasić ogień i przystąpić do dalszych działań.

Na koniec strażacy usunęli siano i inne materiały łatwopalne ze stodoły oraz dokonali rozbiórki spalonej części budynku. Wszystkie czynności zostały zakończone szczęśliwym powrotem do remiz około godziny 01:30 nad ranem.

fot. OSP Pewel Ślemieńska

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.