Popielice uratowane przez Ośrodek Mysikrólik

Popielice uratowane przez Ośrodek Mysikrólik

Popielice uratowane przez Ośrodek Mysikrólik

Data Wydarzenia: 22 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Koniec lata i początek jesieni to okres, podczas którego znajduje się coraz więcej porzuconych lub osamotnionych zwierząt leśnych. W ostatnich dniach pod opiekę Ośrodka Mysikrólik trafiły pierwsze małe popielice, czyli zagrożone wyginięciem ssaki z rodziny gryzoni. Na przełomie sierpnia i września młode są bardzo często porzucane i potrzebują pomocy wolontariuszy.

Jak wyjaśniają wolontariusze z Ośrodka Mysikrólik, popielice to niewielkie ssaki o szarym futrze mieszkające w lasach z wysokim drzewostanem. Można je z łatwością pomylić z polnymi myszami lub małymi wiewiórkami. Jednak w odróżnieniu od pospolitych gryzoni, popielice są ściśle chronione i zostały wpisane do czerwonej księgi gatunków zagrożonych wyginięciem. Z tego powodu niezwykle ważna jest pomoc udzielona tym zwierzętom w jak najwcześniejszym stadium ich rozwoju.

Trzy małe popielice uratowane przez wolontariuszy z Ośrodka Mysikrólik mają się dobrze – młode otworzyły już oczy i wkrótce powrócą na łono natury.

fot. Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.