Ponad 10 godzin czekania na przyjęcie do Szpitala Wojewódzkiego

Ponad 10 godzin czekania na przyjęcie do Szpitala Wojewódzkiego

——

Data Wydarzenia: 30 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała, Szpital.

——

Do skandalicznej sytuacji doszło 30 grudnia pod Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Przywieziona do szpitala 71-letnia pacjentka ze stwierdzoną cukrzycą i częściowym otępieniem oczekiwała ponad 10 godzin na przyjęcie na oddział – wszystko z powodu tego, że karetka z kobietą w środku stała zablokowana pod budynkiem.

Co najbardziej szokuje to fakt, że według relacji bliskich 71-latka z cukrzycą, osłabiona, niedowidząca, nieświadoma tego, co się z nią dzieje musiała spędzić pół dnia sama w ambulansie: bez niczyjej opieki, jedzenia, wody i niezbędnych leków. Jej udręka zakończyła się, gdy dyrektor pogotowia ratunkowego wykonał telefon do kierownika SOR, by odblokować karetkę tkwiącą bezczynnie pod szpitalem. Po wykonaniu badań seniorka prędko opuściła oddział i wróciła do domu.

Podsumowując, pacjentka spędziła w Szpitalu Wojewódzkim 19 godzin, z czego pobyt w środku, nie licząc oczekiwania na transport, trwał około 3 godzin.

Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Pacjenta, który wszczął postępowanie wyjaśniające, by ustalić wszystkie szczegóły dotyczące incydentu. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej został wezwany do udzielenia wyjaśnień, lecz niestety nie ma mowy o nałożeniu kary finansowej – co najwyżej można liczyć na naganę dla tych pracowników, którzy dopuścili się takiego rażącego zaniedbania.

Komentarze (1)

Siedzieć w karetce bez świadomości, bez nikogo kto podałby chociaż szklankę wody… I to przez 10 godzin! Masakra!
Mam nadzieję, że to tylko jeden jedyny taki przypadek!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.