Pomoc dla małego górala z Beskidów!

Pomoc dla małego górala z Beskidów!

——

Data Wydarzenia: 4 styczeń – 4 kwiecień, 2022;
Miejsce: Węgierska Górka.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/dla-wiktorka

——

Choroba nie wybiera czasu, miejsca ani osoby – tym razem pomocy potrzebuje 4-letni Wiktor Szczechowiak z Węgierskiej Górki, który pragnie jedynie opuścić szpital na dobre i wreszcie żyć normalnie, bez trwogi o swoją przyszłość. Niedawno, bo 4 stycznia, rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na szczytny cel, czyli lek na wrodzoną dolegliwość o podłożu genetycznym.

Wiktorek choruje na SMA typu I, czyli rdzeniowy zanik mięśni, w tym również tych odpowiedzialnych za oddychanie. Choroba objawia się poprzez trudności w poruszaniu się, połykaniu, a nawet unoszeniu głowy. Dodatkowo wciąż postępuje i utrudnia funkcjonowanie nie tylko jemu, ale też całej jego rodzinie. Zamiast biegać lub bawić się z rówieśnikami, 4-latek marzy o samodzielnym wstaniu z łóżka – niejednokrotnie otarł się też o śmierć…

Aby móc wyzdrowieć, Wiktor potrzebuje terapii genowej, której koszty są po prostu kolosalne. Rodzice Wiktorka nie dadzą rady samodzielnie sfinansować leczenia syna, dlatego błagają o pomoc.

fot. siepomaga.pl

Komentarze (1)

Mój starszy brat miał SMA, niestety przegrał walkę – mam nadzieję, że Wiktorek wygra swoją!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.