Pomnik Mieszka I w Cieszynie uszkodzony przez wandali

Pomnik Mieszka I w Cieszynie uszkodzony przez wandali!

Pomnik Mieszka I w Cieszynie uszkodzony przez wandali

Data Wydarzenia: 18 września, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Oto jawny przykład ludzkiej bezgranicznej głupoty. Rankiem w dniu 18 września Miasto Cieszyn obiegła niemiła wieść o zdewastowaniu Pomnika Mieszka I przez nieznanych sprawców – w wyniku działań wandali zabytkowa figura została uszkodzona. Sprawą zajęła się straż miejska i miejscowa policja.

Pomnik Mieszka I w Cieszynie stoi w jednym z parków miejskich w miejscu, gdzie pierwotnie znajdowała się figura Cesarza Franciszka Józefa I. Dopiero w 1928 roku z inicjatywy burmistrza ks. Józefa Londzina podjęto decyzję o postawieniu tam rzeźby przedstawiającej legendarnego polskiego władcę. Od 1951 roku pomnik Mieszka I na stałe zagościł na pamiątkowym cokole.

Niestety, przez bezmyślnych wandali figura Mieszka I spadła z cokołu i uległa uszkodzeniu. Sprawę przekazano policji – obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności zajścia.

fot. UM Cieszyn / InCieszyn – FBCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.