Polscy policjanci ruszyli na ratunek czeskiemu seniorowi

Polscy policjanci ruszyli na ratunek czeskiemu seniorowi

——

Data Wydarzenia: 22 grudzień, 2021;
Miejsce: Cieszyn, rzeka Olza.

——

Cieszyńscy policjanci popisali się niezwykłą spostrzegawczością i błyskawiczną reakcją na zagrożenie życia. W sobotę 18 grudnia w trakcie patrolowania Alei Jana Łyska mundurowi zauważyli mężczyznę, który zupełnie nieoczekiwanie stracił równowagę i wpadł do rzeki Olzy po czeskiej stronie Cieszyna. Ze względu na bardzo niską temperaturę otoczenia funkcjonariusze bez wahania ruszyli z pomocą.

Po dotarciu na miejsce polskim policjantom udało się wyciągnąć z wody przemoczonego i zziębniętego obywatela z Czech w wieku 72 lat. Poszkodowanym skrupulatnie się zaopiekowano do czasu przybycia czeskich służb, które dyżurny prędko poinformował o zajściu. Okazało się, że mężczyzna spacerował z psem wzdłuż rzeki, gdy nagle poślizgnął się i wylądował w wodzie. Psa również wkrótce odnaleziono.

Pomoc polskich funkcjonariuszy była nieodzowna, ponieważ mężczyzna wpadł do rzeki w miejscu, gdzie ukształtowanie brzegu uniemożliwiłoby czeskim policjantom dostrzeżenie poszkodowanego. Gdyby nie dzielni Polacy, senior z Czech zapewne nie wydostałby się na zewnątrz.

Ostatecznie 72-latek z Czech został przekazany pod opiekę czeskim funkcjonariuszom i ratownikom medycznym.

fot. KPP w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.