Poligon strażacki w Starym Bielsku

Poligon strażacki w Starym Bielsku

Poligon strażacki w Starym Bielsku

Data Wydarzenia: 16 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W Starym Bielsku powstał niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju poligon strażacki, czyli plac ćwiczebny dla strażaków, ratowników medycznych i policjantów. To kolejna inwestycja, którą udało się zrealizować dzięki wsparciu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz dzięki środkom i sprzętowi podarowanym od sponsorów.

Poligon strażacki w Starym Bielsku to jedyne takie miejsce w regionie, gdzie wszelkie służby bezpieczeństwa mogą przećwiczyć najróżniejsze groźne sytuacje, z którymi mogą mieć do czynienia podczas swojej pracy. Obiekt składa się z trzech stref: trenażera pożarniczego, ratownictwa wysokościowego i technicznego. Na terenie o wielkości 1,5 hektara zgromadzono m.in. rozbite samochody, wagonik kolejki górskiej, dwa autobusy czy tory przeszkód. Wszystko po to, by jak największa ilość lokalnych ratowników i strażaków mogła się szkolić pod okiem ekspertów w dziedzinach związanych z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia.

Poligon strażacki został już przetestowany przez strażaków z OSP Stare Bielsko, którzy w ostatnich dniach odbyli tam symulowaną akcję wyciągania poszkodowanego spod autobusu w możliwie jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny sposób.

fot. OSP Stare BielskoBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.