Policyjny pościg za motocrossami

Policyjny pościg za motocrossami

——

Data Wydarzenia: 18 listopad, 2021.
Miejsce: Buczkowice, jeden z wjazdów do lasu.

——

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczyrku wzięli udział w pościgu za dwoma około trzydziestoletnimi mężczyznami pochodzącymi z Bielska-Białej. Będąc na patrolu, policjanci zauważyli ich, jak wbrew zakazom usiłowali wjechać pojazdami typu motocross do górskiego lasu.

Policyjny pościg za motocrossami

Mundurowi chcieli ich zatrzymać, ale mężczyźni, zamiast zjechać na pobocze, zawrócili pojazdy i zaczęli uciekać. Rozpoczął się szaleńczy pościg, który ciągnął się przez około kilometr – sprawcy wciąż odmawiali zatrzymania się i poddania kontroli mimo wyraźnych sygnałów.

W końcu policjantom udało się złapać jednego z uciekinierów. Okazało się, że motocykl, którym jechał, był niezarejestrowany, co więcej, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Szybko ustalono tożsamość drugiego motocyklisty, też z nierejestrowanym motocrossem.

Policyjny pościg za motocrossami

Na obu mężczyzn zostały nałożone mandaty karne w wysokości odpowiednio 800 i 500 złotych. Dodatkowo stracili prawa jazdy, a za przestępstwo w postaci niezatrzymania się na kontrolę drogową grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Powiązane wpisy

Komentarze (2)

W Beskidzie Śląskim jedynie nad ranem i. wieczorami widac samochody terenowe i na szlakach.

Motorow nigdy nie widzialem.

lepsze crossy niz wycinane drzewa

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.