Policjanci z Żywca apelują o pomoc bezdomnym i potrzebującym

Policjanci z Żywca apelują o pomoc bezdomnym i potrzebującym

——

Data Wydarzenia: 22 listopada, 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

Niedługo zacznie się grudzień, dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, a temperatury w niektórych rejonach Polski coraz częściej spadają w pobliże zera. Z tego powodu policjanci z Komendy Policji w Żywcu zwracają uwagę na problemy w udzielaniu pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym i apelują o unikanie aktów obojętności.

Funkcjonariusze zwracają się do zwykłych przechodniów z prośbą o telefon w razie zauważenia kogoś, kto potrzebuje natychmiastowej pomocy. Obojętnie, czy będzie to bezdomny w potrzebie, delikwent w stanie upojenia alkoholowego śpiący na ławeczce czy osoba ubrana nieodpowiednio do warunków atmosferycznych – jeden telefon pod 112 może uratować ich zdrowie, a nawet życie. Policjanci gwarantują, że będą sprawdzać każde zgłoszenie.

Mundurowi przypominają także o naszych sąsiadach, zwłaszcza osobach starszych, które mogą mieć kłopoty np. z prawidłowym ogrzaniem mieszkania, co grozi łatwym wyziębieniem organizmu. Tutaj po otrzymaniu informacji sprawą zajmą się odpowiednie instytucje pomocowe.

W trakcie nadchodzącego okresu przedświątecznego nie bądźmy obojętni – pomagajmy sobie nawzajem.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.