Podsumowanie roku 2022 z GOPR Beskidy

Podsumowanie roku 2022 z GOPR Beskidy

 

Podsumowanie roku 2022 z GOPR Beskidy

Data Wydarzenia: 11 stycznia, 2023;
Miejsce: Beskidy;

——

Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie starego roku. Na swojej stronie internetowej Grupa GOPR Beskidy opublikowała statystyki dotyczące akcji ratowniczych przeprowadzonych w roku 2022. Bilans przedstawia się dość ciekawie.

Jak wyglądał rok 2022 w liczbach? Jak wynika z podsumowania sporządzonego przez ratowników, w ubiegłym roku Grupa GOPR Beskidy wyjeżdżała w góry 598 razy, w tym na:

  • 424 akcje ratownicze,
  • 78 większych interwencji,
  • 96 wielogodzinnych wypraw ratunkowych.

Oprócz tego podczas dyżurów w 2022 roku goprowcy byli obecni przy 1497 wypadkach w beskidzkich ośrodkach narciarskich, a w 15 przypadkach współpracowali z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Łącznie spędzili na służbie 129 937 godzin.

Według statystyk z podsumowania, na tak dużą liczbę akcji ratowniczych Grupy GOPR Beskidy przypadło jedynie 9 przypadków, gdzie poszkodowanych nie udało się uratować.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.