Podsumowanie Rankingu Gmin Województwa Śląskiego 2021 - wygrana Bielska-Białej

Podsumowanie Rankingu Gmin Województwa Śląskiego 2021 – wygrana Bielska-Białej

——

Data Wydarzenia: 16 listopad, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Ranking Gmin Województwa Śląskiego to wyjątkowa klasyfikacja realizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. W zawodach biorą udział wszystkie miasta i gminy z terenów Śląska, a o przynależności do jednej z 16 dostępnych kategorii oraz o późniejszych miejscach na podium decyduje Główny Urząd Statystyczny.

W plebiscycie liczą się obiektywne dane na temat różnych czynników, m.in. informacje o planowanych inwestycjach samorządowych, wydatkach na rozwój oświaty, kultury i ekologii na terenie miejscowości, stanie przyrostu naturalnego, saldzie migracji, a nawet wynikach absolwentów szkół czy odbytych szkoleniach pracowniczych w urzędach gmin. Taka analiza statystyczna ma być swoistym drogowskazem podczas planowania przyszłych działań dotyczących modernizacji śląskich miast.

Wyniki tegorocznego, jedenastego z rzędu rankingu ogłoszono na gali w sali Sejmu Śląskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach z udziałem kilkudziesięciu zaproszonych gości. Podczas uroczystości Bielsko-Biała została uhonorowana najwyższym odznaczeniem w kategorii miast na prawach powiatu. Serdecznie gratulujemy!

fot. UM Bielsko-Biała Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.