Podsumowanie lipca z GOPR Beskidy

Podsumowanie lipca z GOPR w Beskidach

 

Podsumowanie lipca z GOPR Beskidy

Data Wydarzenia: 3 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Jako że półmetek wakacji to dobra pora na przejrzenie statystyk, Oddział GOPR w Beskidach sporządził podsumowanie lipca, w którym przedstawia opis przeprowadzonych do tej pory wakacyjnych akcji ratunkowych. Wyniki bilansu goprowcy zaprezentowali na swojej stronie internetowej, dlatego przyjrzeliśmy się im uważnie.

Jak się okazało, w ciągu 31 dni w miesiącu lipcu ratownicy GOPR w Beskidach brali udział w łącznie 55 akcjach ratunkowych i pomogli aż 59 osobom poszkodowanym. Zgłoszenia były najróżniejsze: dotyczyły wypadków paralotniarskich czy rowerowych, kontuzji kończyn, zachorowań, a także realizacji transportu medycznego z trudno dostępnych miejsc oraz działań ratunkowych w jaskini. W jednym przypadku niezbędna była pomoc śmigłowca z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przypomina Oddział GOPR w Beskidach, w odróżnieniu od lipca druga połowa wakacji to zwykle zgłoszenia o zaginięciu osób lub zagubieniach się na szlakach. Goprowcy przypominają więc o zainstalowaniu aplikacji Ratunek, a w razie samotnego wyjścia w góry o poinformowaniu najbliższych, dokąd się wybieramy i kiedy zamierzamy wrócić.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.