Bielsko-Biała: Po Koziołku Matołku Czas Na Jasia i Małgosię

Beskid Śląski

Bielsko-Biała: Po Koziołku Matołku Czas Na Jasia i Małgosię

To już niestety koniec przedstawień na świeżym powietrzu. Poprzedni spektakl z Koziołkiem Matołkiem został odwołany przez niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Tym razem mamy pewność, że przedstawienie Jasia i Małgosi napewno się odbędzie w Teatrze Lalek “Banialuka”.

23 maja ruszają pierwsze przedstawienia już wewnątrz Teatru. Poprzedni “teatr pod chmurką” był podyktowany obostrzeniami pandemicznymi zabraniającymi spektakli wewnątrz budynków.

Po tak długiej przerwie odwiedzenie Teatru z najmłodszymi będzie samą przyjemnością, a Jaś i Małgosia napewno zaciekawi najbardziej wymagających widzów.

Ciekawostki:

Jaś i Małgosia to jedna z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Została wydana już w 1812 roku i od tego czasu zachwyca wszystkie dzieci na całym świecie.

Pierwszy serial animowany oparty na baśni Jaś i Małgosia powstał w Japonii w 1987 roku.

Dopiero w 1999 roku Jaś i Małgosia w wersji animowanej zawitali do Europy, a dokładnie do Niemiec.

Wersji polskiej Jasia i Małgosi doczekaliśmy się w odmianie muzycznej z tekstem Jana Brzechwy i muzyką Stefana Kiesielowskiego.

——

Data Wydarzenia: 23 maj 2021,  godz. 11:00 oraz 16:00
Miejsce: Bielsko-Biała, Teatr Lalek Banialuka

Komentarze (3)

Koziołek po chmurką zapowiadał się interesująco. Szkoda, że tylko pandemia motywuje “sztukę” do wychodzenia na zewnątrz do ludzi.

Wiecie o tym, ze trzaskowski wczoraj w teatrze lalek banialuka robil swoj wiec polityczny?

niezle dno…

Trochę słabo z tym Trzaskowskim. Mógł sobie wybrać inne miejsce.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.