Plac Wojska Polskiego zmienia swoje oblicze

Plac Wojska Polskiego zmienia swoje oblicze!

Plac Wojska Polskiego zmienia swoje oblicze

Data Wydarzenia: 8 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Dużo się dzieje w centrum Bielska-Białej! Plac Wojska Polskiego powoli zmienia swoje oblicze – do wyremontowanej kamienicy Pod Żabami dołączyła przepiękna kamienica na rogu ulic Ratuszowej i 11 Listopada, a na rynku wkrótce ma powstać fontanna z figurami żab z brązu, których gipsowy odlew zaprezentowano 8 grudnia.

Plac Wojska Polskiego

W ostatnich dniach zakończył się trwający od 2020 roku remont kamienicy w rogu ulic Ratuszowej i 11 Listopada, która dawniej stanowiła siedzibę władz miejskich. Prace, w skład których weszły m.in. konserwacja dachu, elewacji i izolacji ścian fundamentowych, pochłonęły łącznie 1,9 mln złotych. Symbolicznym zwieńczeniem działań remontowych było zawieszenie na budynku Herbu Białej wzorowanego na eksponacie z papieru firmowego miejskiej KKO z 1915 roku.

Plac Wojska Polskiego zmienia swoje oblicze

Z kolei 8 grudnia na Placu Wojska Polskiego zaprezentowano gipsową makietę jednej z figur żab, które będą nawiązywać do słynnej kamienicy Pod Żabami. Pokazana wyżej rzeźba to jedynie prototyp do zatwierdzenia – docelowo obie figury zostaną odlane z brązu i umieszczone w rogach powstającej właśnie fontanny. Za ich wykonanie odpowiedzialny jest wynajęty artysta z Poznania.

Zakończenie całej modernizacji Placu Wojska Polskiego planuje się na 2023 rok. Po tym czasie mieszkańcy oraz turyści będą mogli obejrzeć efekty prac w pełnej krasie.

fot. UM BB / MZD w Bielsku-BiałejBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.