Plac Wojska Polskiego prawie gotowy!

Plac Wojska Polskiego prawie gotowy!

Plac Wojska Polskiego prawie gotowy!

Data Wydarzenia: 18 listopada, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Jeden z głównych bielskich placów zmienia swoje oblicze! Jak informuje Urząd Miejski Bielska-Białej, prowadzone od 2021 roku prace remontowe na Placu Wojska Polskiego powoli dobiegają końca. Dowodem na rychłe zakończenie remontu ma być zasadzenie 20 okazałych klonów sprowadzonych ze szkółki drzew z odległej Holandii.

Uroczystego zasadzenia drzew, które rozpoczęło się w piątek 18 listopada, dopilnowywał osobiście Prezydent Miasta Bielsko-Biała wraz ze swoim zastępcą. Klony z niewymagającej drobiazgowej pielęgnacji odmiany Autumn Blaze posadzono w specjalnie przygotowanych do tego celu miejscach na Placu Wojska Polskiego, gdzie pół roku temu zamontowano system antykompresyjny umożliwiający swobodny rozwój i wzrost roślin. Oprócz drzew przywiezionych z Holandii na placu pojawią się także dęby szypułkowe, jabłonie i krzewy ozdobne w donicach. Nowe nasadzenia zobaczymy wkrótce również na niedalekiej ulicy Cyniarskiej.

Jak twierdzi Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej, władze miejskie mają nadzieję, że mieszkańcy zobaczą pełne efekty tych starań już w przyszłym roku, kiedy drzewa na Placu Wojska Polskiego zakwitną i pokryją się zielonymi liśćmi.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.