Pierwszy śnieg w Beskidach - wyjątkowa górska panorama

Pierwszy śnieg w Beskidach – wyjątkowa górska panorama

——

Data Wydarzenia: 9 listopad.
Miejsce: Beskid Śląski, Babia Góra.

——

We wtorek po południu ratownikom GOPR udało się uchwycić niezwykłe zdjęcia górskiego krajobrazu. Na pierwszy plan wysunął się wszechobecny śnieg. Cienka warstwa białego puchu i niewielkie oblodzenia pojawiły się już na wysokości 1000 metrów, lecz przepiękne fotografie wykonano na wysokości ponad 1500 metra.

Pierwszy śnieg w Beskidach - wyjątkowa górska panorama

Urokliwy śnieg powoduje jednak spore zagrożenie. Warunki na Babiej Górze określane są obecnie jako trudne – na szlakach występuje miejscami ograniczona widoczność i silny wiatr, temperatura sięga 0 stopni Celsjusza, z kolei zamarznięte odcinki ścieżek utrudniają spacerowanie. Ratownicy apelują o ostrożność i odpowiednie przygotowanie przed wyjściem w góry.

Pierwszy śnieg w Beskidach - wyjątkowa górska panorama

Mimo wszystko miło jest mieć okazję, by spojrzeć na pierwszy śnieg tej zimy. Kto wie, może podczas grudniowych świąt zobaczymy wreszcie upragniony biały puch również na nizinach?

Pierwszy śnieg w Beskidach - wyjątkowa górska panorama

fot. GOPR Beskidy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.