Perć Akademików zamknięta do odwołania!

Perć Akademików zamknięta do odwołania!

——

Data Wydarzenia: 15 grudzień, 2021;
Miejsce: Babia Góra, Perć Akademików;

——

GOPR w Beskidach apeluje o ostrożność w związku z niedawnym wprowadzeniem przez Służby Śniegowo-Lawinowe I stopnia zagrożenia lawinowego na Babiej Górze. Tym razem od 8 grudnia został zamknięty żółty szlak do turystyki górskiej Perć Akademików biegnący z Markowych Szczawin na Diablak, czyli na jeden ze szczytów w paśmie babiogórskim znajdujący się na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Powodami takiej decyzji były niesprzyjająca aura i niezwykle trudne warunki do wędrówki. Niewielkie zagrożenie lawinami występuje zwłaszcza w rejonach, w których zalega zeszłotygodniowa warstwa śniegu. Powstawaniu zamieci sprzyja także silny, porywisty wiatr. Dodatkowo ostre podmuchy powodują nierównomierne rozłożenie pokrywy śnieżnej, która miejscami sięga nawet do 80 cm. Sytuację pogarszają tzw. deski śnieżne, czyli pozostałości po już zakończonych lawinach.

Taki stan rzeczy, tj. zamknięcie Perci Akademików, ma potrwać do odwołania, a więc do momentu, gdy warunki atmosferyczne na Babiej Górze ulegną poprawie.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.