Perć Akademików otwarta od 21 maja!

Perć Akademików otwarta od 21 maja!

Perć Akademików otwarta od 21 maja!

Data Wydarzenia: od 21 maja, 2022;
Miejsce: Babia Góra;

——

Dobra wiadomość dla górskich łazików! Babiogórski Park Narodowy poinformował, że już w najbliższy weekend zostanie otwarta Perć Akademików, czyli popularny żółty szlak wiodący na szczyt Babiej Góry. Turyści lubiący wyzwania będą mogli spróbować swoich sił na tym odcinku od soboty 21 maja.

Perć Akademików to jeden z najtrudniejszych szlaków jednokierunkowych i podejściowych w Beskidach. Biegnie od Górnego Płaju na północnych stokach Babiej Góry na wysokości 1000 m n.p.m. aż na sam jej szczyt. Oznaczony jest kolorem żółtym, dlatego stanowi szlak łącznikowy, przeznaczony raczej dla bardziej doświadczonych turystów górskich.

Babiogórski Park Narodowy ostrzega, że choć Perć Akademików zostanie udostępniona dla ruchu turystycznego, na szlaku panują jeszcze trudne, zimowe warunki. Radzimy dobrze się przygotować przed wybraniem tego łącznika.

fot. Babiogórski Park Narodowy – FB
Żywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Komentarze (4)

Nareszcie 🙂 Najpiękniejszy szlak na Babia Górę 🙂

mogli to spokojnie zeobic predzej

akurat jutro ma byc burza 🙂

ulubiona Perć Akademików 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.