Park za Ratuszem BB

Park za Ratuszem w Bielsku-Białej całkowicie odmieniony!

Park za Ratuszem BB

Data Wydarzenia: 28 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bielska-Bialej! Urząd Miasta poinformował o bliskim końcu prac modernizacyjnych na terenie Parku za Ratuszem. Po sześciu miesiącach działań renowacyjnych obszar za historycznym budynkiem urzędu miejskiego zostanie wkrótce oddany do użytku publicznego. Jak przez ten czas zmienił się park? Jest stylowo, to pewne!

Nieoficjalnie rewitalizacja Parku za Ratuszem już się zakończyła, ale pozostały jeszcze do wykonania zabiegi z pieolęgnacji zieleni. Modernizacja tego niewielkiego terenu zielonego obejmowała m.in. postawienie stylizowanej, żeliwnej altany i czterech dekoracyjnych sterczyn, wymianę osłon wejścia do szczeliny przeciwlotniczej oraz wyznaczenie nowej ścieżki w północno-zachodniej części parku. Oprócz tego dodano nowe nasadzenia i poprawiono nawierzchnię ścieżek, wszystko z zachowaniem troski o znajdujące się tutaj pomniki przyrody: głaz narzutowy i klon polny. Całość wygląda teraz znacznie bardziej elegancko niż wcześniej.

Park za Ratuszem w Bielsku-Białej zostanie oddany do użytku za niecałe dwa tygodnie. Wykonaniu tej inwestycji podjął się Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD Sp. z o.o. za kwotę blisko 3 milionów złotych brutto.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.