Park Włókniarzy - remont z naciskiem na recykling

Park Włókniarzy – remont z naciskiem na recykling

Park Włókniarzy - remont z naciskiem na recykling

Data Wydarzenia: 7 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W Bielsku-Białej dalej trwa remont Parku Włókniarzy, który już od początku odbywa się zgodnie z ideą recyklingu. Zapewnia o tym ogrodnik miejski Dariusz Gajny, który sprawuje pieczę nad całą modernizacją i na swojej stronie internetowej publikuje kolejne sprawozdania z przeprowadzonych prac.

Ogrodnik miejski od samego początku inwestycji dba o to, by każdy poszczególny etap prac budowlanych w Parku Włókniarzy miał na uwadze poszanowanie drzew, okolicznej przyrody i ogólnych zasad recyklingu. Wykopane z placu róże rozdano mieszkańcom miasta, rośliny kolidujące z inwestycją zostały przesadzone, piasek z piaskownic zasilił zasypkę do instalacji, a stare schody z piaskowca zostały odrestaurowane. Ponadto ponownie wykorzystano kostki granitowe, które zalegały w magazynach MZD po poprzednich rozbiórkach.

Jak twierdzi ogrodnik miejski, w skali całej inwestycji podobne działania w myśl recyklingu to niewiele, jednak wciąż stanowią świetne przykłady na uszanowanie dostępnych zasobów naturalnych.

fot. Dariusz Gajny – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.