Park Włókniarzy już po rewitalizacji

Park Włókniarzy już po rewitalizacji

Park Włókniarzy już po rewitalizacji

Data Wydarzenia: 23 listopada, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Po pół roku pracy zakończyła się rewitalizacja Parku Włókniarzy i Placu Adama Mickiewicza, które od 23 listopada są znów oficjalnie do dyspozycji mieszkańców. Uroczystego otwarcia dokonał osobiście sam Prezydent Miasta Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski.

Park Włókniarzy już po rewitalizacji

W jednym z największych bielskich parków wiele się zmieniło. Plac Adama Mickiewicza odzyskał swój historyczny wygląd – pojawiły się donice znane ze starych fotografii, a schody prowadzące do pomnika najsłynniejszego polskiego wieszcza zostały odrestaurowane. Z kolei w Parku Włókniarzy znaleźć można teraz wiele atrakcji i udogodnień, m.in. naturalny plac zabaw z drewnianymi huśtawkami i torami przeszkód, szkła powiększające do obserwacji liści czy zadaszoną ławkę do przewijania niemowląt. Imponuje także ilość nowych nasadzeń. Obecnie w parku rośnie około 600 drzew, 35 tysięcy bylin i 6 tysięcy krzewów ozdobnych.

Park Włókniarzy już po rewitalizacji

Przypomnijmy, że rewitalizacja Parku Włókniarzy razem z Placem Adama Mickiewicza mogła zostać zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Aktywne przestrzenie – rewitalizacja terenów miejskich w Bielsku-Białej, z którego miasto pozyskało ponad 6 milionów złotych.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.