Park Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach

Park Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach

Park Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach

Data Wydarzenia: 24 czerwca, 2022;
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, powiat bielski;

——

Zakończyła się kolejna w regionie inwestycja proekologiczna. Na terenach należących do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach powstał Park Szwajcarska Dolina pełen zieleni i przestrzeni do wypoczynku, rekreacji oraz aktywności fizycznej. Pomyślne zakończenie projektu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości prawie 8 mln złotych.

Park Szwajcarska Dolina to piękny, wygodny ogród, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Odnajdziemy tam m.in. ścieżkę spacerową z drewnianymi pomostami wokół płynącego strumienia, plac zabaw dla dzieci, siłownię plenerową i polanę piknikową z mnóstwem udogodnień oraz usprawnień. Całość otoczona jest przepięknymi terenami zielonymi w postaci 300 drzew z najbardziej rodzimych gatunków, a także łąkami kwietnymi zajmującymi obszar aż 7 tys. m2.

Park Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach został oddany do użytku już 27 maja, ale oficjalne otwarcie odbędzie się na Pikniku z okazji Powitania Lata, który zaplanowano na piątek 24 czerwca.

fot. UM Czechowice-DziedziceBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.