Park Strzygowskiego

Park Strzygowskiego przejdzie generalny remont

Park Strzygowskiego

Data Wydarzenia: 7 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Kolejny teren zielony w Bielsku-Białej doczekał się rewitalizacji. Tym razem generalny remont przejdzie Park Strzygowskiego nad rzeką Białą – w dniu 7 lipca nastąpiło uroczyste przekazanie obszaru do przebudowy. Inwestycja będzie kosztowała 790 tysięcy złotych, a dla miasta wykona ją Zakład Budowlano-Montażowy Probud Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu.

W ramach rewitalizacji Parku Strzygowskiego remont przejdzie istniejąca ścieżka pieszo-rowerowa – zyska ona nowe oświetlenie, ławki, kosze na śmieci i inne elementy małej architektury. Oprócz tego powstanie nowa ścieżka dla pieszych i rowerów oraz plac zabaw dla najmłodszych. Dodatkowo planuje się również zasadzenie kolejnych drzew i roślin, w tym kilka lip, dębów, krzewy bzu czarnego czy leszczyny pospolitej, które mają być zarówno piękne, jak i pożyteczne dla okolicznych zwierząt. Wszystkie działania zostaną przeprowadzone z dbałością o już rosnącą w parku roślinność.

Remont Parku Strzygowskiego będzie się odbywać etapami, dlatego przez cały czas będzie dostępny dla odwiedzających. Koniec prac zaplanowano na czas do 5 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Po tym czasie nad rzeką Białą powstanie jeden, wielki, zmodernizowany teren zielony, począwszy od Parku Strzygowskiego, a skończywszy na ujściu potoku Straconka.

fot. Wydział Inwestycji – UM BBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.