Park linowy na Dębowcu zostanie wkrótce rezebrany!

Park linowy na Dębowcu zostanie wkrótce rezebrany!

Park linowy na Dębowcu zostanie wkrótce rezebrany!

Data Wydarzenia: 20 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Przykra wiadomość dla turystów odwiedzających Dębowiec w sezonie letnim! Park linowy przy dolnej stacji Kolei Liniowej Dębowiec nadaje się do rozbiórki – taką informację przekazała kierowniczka stoku Agnieszka Jarosz. Sprawa jest poważna, ponieważ na obecną chwilę obiekt zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

Powodem decyzji o rozebraniu parku linowego na Dębowcu jest jego wyjątkowo zły stan techniczny. Niedawno na terenie obiektu przeprowadzono specjalistyczne badania z użyciem sprzętu do tomografii akustycznej. Badania wykazały, że większość drewnianych słupów ulega powolnemu rozkładowi przez agresywną odmianę grzyba. Mówiąc wprost, belki podtrzymujące konstrukcję po prostu gniją od środka, a ich parametry nośne są krytycznie obniżone.

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników, park linowy na Dębowcu zostanie rozebrany. Nie wiadomo jednak, czy obiekt zostanie ponownie odtworzony. To może być koniec jednej z najstarszych atrakcji, która była częścią Kolei Liniowej Dębowiec od 2013 roku.

fot. Kolej Liniowa DębowiecBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.