Park im. Pawła Stalmacha - uroczyste otwarcie

Park im. Pawła Stalmacha – uroczyste otwarcie

——

Data Wydarzenia: 21 listopada, 2021;
Miejsce: Istebna.

——

Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych Park im. Pawła Stalmacha został już oficjalnie otwarty i oddany do użytku. Przypomnijmy, że odnowa ogrodu związana była z 130 rocznicą śmierci patrona, a także z działaniami związanymi z podniesieniem walorów turystycznych Istebnej.

Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele Rady Gminy oraz pracownicy Referatu Rozwoju, Infrastruktury i Ochrony Środowiska. Z kolei przecięcia symbolicznej wstęgi dokonała Wójt Gminy Istebna, która podkreśliła znaczenie inwestycji jako aktu pozwalającego na zadbanie o estetykę centrum miejscowości oraz na wyrażenie szacunku do dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu. Jednocześnie zaprosiła też miejscowych i turystów na zbliżający się II Istebniański Jarmark Świąteczny, który realizowany będzie właśnie na terenie zrewitalizowanego parku.

Uroczystość uświetniło rozdanie nagród w ramach projektu artystycznego pt.: „Konkurs fotograficzny i wystawa dotycząca dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gmin pogranicza” – z wystawionych w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej prac stworzono wyjątkowy kalendarz upamiętniający to wiekopomne wydarzenie.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.