Państwowy Akademicki Ansambl Gruzji Rustavi w Bielsku-Białej

Państwowy Akademicki Ansambl Gruzji Rustavi w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 14 listopad, godzina 19:30.
Miejsce: Bielsko-Biała, Hala Pod Dębowcem.

——

Państwowy Akademicki Ansambl Pieśni i Tańca Ludowego Gruzji “Rustavi” to światowej sławy, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju folkowy zespół muzyczny oraz taneczny, który od 1968 roku prezentuje widzom najwyższej jakości przedstawienia baletowe.

Wszystkich zainteresowanych tym niezwykłym wydarzeniem zachęcamy do odwiedzenia Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w niedzielę 14 listopada o godzinie 19:30.

“Rustavi” został założony ponad pięćdziesiąt lat temu przez Anzora Eskomaishvili, wokalistę i folklorystę wywodzącego się ze znakomitego gruzińskiego rodu muzycznego.

Od tamtej pory formacja złożona z utalentowanych śpiewaków, mistrzów baletu i znawców tańców ludowych odwiedziła większość krajów świata, odnosząc niewiarygodne sukcesy.

Ich twórczość cechuje fantastyczna energia wywodząca się wprost z gór Kaukazu, elementy pojedynków na szable i widowiskowych akrobacji, a także rzadko spotykana emocjonalność, którą potrafią dosłownie oczarować publiczność.

Działalność zespołu “Rustavi” nie obyła się bez echa – występowali przed dostojną widownią, m.in. przed księciem Monako, a w 2001 roku otrzymali honorową nagrodę UNESCO za promocję gruzińskiego śpiewu polifonicznego.

Prawdziwi entuzjaści międzynarodowego folku, baletu i muzyki klasycznej dosłownie nie mogą przegapić przedstawienia w wykonaniu formacji “Rustavi”.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.