Otwarto nowy szlak spacerowy w Żywcu

Otwarto nowy szlak spacerowy w Żywcu

——

Data Wydarzenia: 2 październik 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

Założenie kolejnej, szóstej już górskiej ścieżki spacerowej na terenie Żywca, udało się dzięki współpracy władz miasta ze znakarzami z Oddziału Babiogórskiego PTTK. Pasaż składa się z elementów istniejącego szlaku niebieskiego i żółtego, lecz w większości oznakowany jest kolorem czarnym.

Droga w postaci pętli o długości 11,5 kilometra, którą można przejść z dwóch różnych stron, prowadzi na Jaworzynę, czyli najwyższy wierzchołek w okolicy. Średni czas zdobycia szczytu wynosi ponad dwie godziny wspinaczki, zejście zaś jest łatwiejsze i trwa około półtorej godziny. Przewyższenie sięga do 650 metrów.

Trasa szlaku rozpoczyna się od Kościoła p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Oczkowie, dalej ulicą Krakowską wiedzie do rozwidlenia, gdzie można skręcić do pamiątkowej kapliczki Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, stojącej w pobliżu miejsca, gdzie w 1912 roku wydarzył się wypadek Marii Teresy Habsburg. Następnie ulicą Oczkowską dociera się do punktu widokowego na Rodakówce, a potem przez las zdobywa się szczyt Jaworzyny, grzbiet Kościelca i Stary Groń. Na koniec, przez łąki w Oczkowie, można podejść z powrotem pod Kościół p.w. św. Maksymiliana Kolbe.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.