Odsłonięcie wyjątkowej rzeźby przed Kubiszówką w Bielsku-Białej

Odsłonięcie wyjątkowej rzeźby przed Kubiszówką w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 15 listopad, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz.

——

Niepowtarzalne dzieło jest wytworem współpracy mieszkańców Bielska z Pracownią Stalowe Anioły z Bytomia.

Tuż obok wejścia do popularnie nazywanej Kubiszówki postawiono nietypową rzeźbę, przedstawiającą dwie połówki twarzy spoglądające sobie w oczy z fantazyjnymi fryzurami, do której zamontowano mozaiki w wykonaniu seniorów, dzieci, młodzieży i rodzin z Bielska-Białej.

Jak wyjaśniają organizatorzy i twórcy projektu, zaczęło się od skromnego pomysłu, który stopniowo ewoluował na papierze. Ostateczny kształt rzeźbie nadali artyści z Pracowni Stalowe Anioły. Oficjalne odsłonięcie monumentu nastąpiło 6 listopada i towarzyszył mu koncert zespołu Riffertone oraz niepowtarzalny pokaz wizualizacji na ścianach budynku.

Rzeźba, jako owoc połączonej pracy miasta Bielsko-Biała i Bytom, stanowi metaforyczny obiekt. Jego ukryte znaczenie można interpretować jako opowieść o relacjach międzyludzkich, jako realizację wspólnych dążeń i celów lub jako pewnego rodzaju zachętę do dialogu.

fot. DK im. W. Kubisz

Komentarze (3)

Bielsko robi fajna robote. Kiedys Katowice byly miastem kultury na Slasku, teraz BB przejmuje paleczke.

nic nie widac na tym zdjeciu

Rzeźba naprawdę fantazyjna! Brawo Bielsko!
A na zdjęciu wszystko dobrze widać, jeśli się przedtem przeczyta w tekście, co przedstawia rzeźba 😉

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.