Odeszła legenda bielskiego Podbeskidzia

Odeszła legenda bielskiego Podbeskidzia

——

Data Wydarzenia: 26 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Tuż po świętach Bożego Narodzenia Bielsko-Białą obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci jednego z najbardziej zasłużonych piłkarzy i działaczy sportowych, od dawna współpracującego z popularnym Podbeskidziem. Grzegorz Więzik, legenda bielskiego futbolu, zmarł w wieku 58 lat w niedzielę 26 grudnia z powodu postępującej choroby nerek, z którą zmagał się od dłuższego czasu.

Starszym mieszkańcom Bielska-Białej nie trzeba przedstawiać sylwetki Grzegorza Więzika. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w rodzinnych Łodygowicach, skąd w latach 90. trafił do BBTS Komorowice, czyli do klubu, który uważa się za zalążek dzisiejszego Podbeskidzia. Jako kapitan doprowadził bielski zespół aż do pierwszej ligi, grając na pozycji pomocnika. Był także zawodnikiem m.in. 1.FC Kaiserslautern, FC Mulhouse, Silkeborg IF czy BKS Stal. Po zdiagnozowaniu u niego nieuleczalnej dolegliwości nerek w 2004 roku wycofał się z aktywności sportowej, lecz wciąż wspomagał Podbeskidzie swoją wiedzą i doświadczeniem, wychował również całe pokolenie nowych, bielskich piłkarzy. Niestety, choroba pokonała tak wielkiego duchem człowieka.

Według informacji ze strony TS Podbeskidzie, pogrzeb Grzegorza Więzika odbędzie się 30 grudnia o godzinie 12:00 w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.