Oddanie hołdu ratownikom, którzy odeszli na wieczną służbę

Oddanie hołdu ratownikom, którzy odeszli na wieczną służbę

——

Data Wydarzenia: 2 listopad 2021;
Miejsce: Beskidy.

——

Jak co roku, służby ratownicze wspominają przedstawicieli Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, których już nie ma wśród nas. W tym zacnym gronie znajdują się nie tylko śmiałkowie biorący udział w akcjach ratunkowych, ale i też osoby związane z historią, powstaniem oraz funkcjonowaniem GOPR.

Delegaci z Klubu Seniora Grupy Beskidzkiej GOPR przez cały tydzień poprzedzający święto zmarłych pojawili się łącznie na ponad 40 cmentarzach w Beskidach, na Śląsku i w Małopolsce w celu dopilnowania, by na każdym grobie koleżanek i kolegów po fachu znalazła się symboliczna gałązka kosodrzewiny prosto z górskich szczytów. Oddali także wyrazy uznania dla założycieli GOPR, czyli pierwszych ratowników z Beskidów.

W sposób szczególny uhonorowano sześciorga ratowników, którzy odeszli w ciągu minionego roku – już w październiku, w trakcie trwania obrzędów w ramach Dnia Ratownika, nowo przyjęci członkowie Beskidzkiej Grupy GOPR po złożeniu uroczystego przyrzeczenia zapalili znicz starszym kolegom i koleżance.

fot. GOPR Beskidy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.