Ocalone puszczyki wróciły do domu

Ocalone puszczyki wróciły do domu

——

Data Wydarzenia: październik.
Miejsce: Nadleśnictwo w Suchej Beskidzkiej.

——

Ptaki przechodziły rekonwalescencję od końca kwietnia tego roku. Wydarzył się wówczas wypadek w Leśnictwie Tarnawa – duży buk, w którym puszczyki miały swoją dziuplę, uderzyło o ziemię i rozpadło się na kawałki.

Odnaleziono łącznie cztery puszczyki, jednak jeden z nich nie przeżył upadku. Leśnicy z Nadleśnictwa Sucha zabrali pozostałe do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Tam odzyskały siły i uczyły się samodzielności.

Puszczyki to najczęściej spotykany gatunek sowy na terenie naszego kraju. Zazwyczaj samica składa od 2 do 6 jaj, przy czym już kilka dni po wykluciu się młodych zaczyna opuszczać potomstwo razem z samcem, by polować.

Młode są zależne od rodziców jeszcze przez jakiś czas po opuszczeniu gniazda, ale potrafią się sobą zająć. Pisklęta często spacerują po gałęziach, a kiedy przez przypadek spadną, umieją się wspiąć do dziupli dzięki ostrym szponom i silnym nogom.

Po kilku miesiącach w Leśnym Pogotowiu, na początku października trzy wyrośnięte puszczyki powróciły na łono natury, do rodzinnego lasu na terenie Nadleśnictwa Sucha.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.