Nowy specjalistyczny sprzęt dla Żywieckiego Szpitala

Nowy specjalistyczny sprzęt dla Żywieckiego Szpitala

——

Data Wydarzenia: 13 styczeń, 2022;
Miejsce: Żywiec.

——

W cieniu problemów finansowych nękających Szpital w Żywcu pojawiło się światełko nadziei. W obliczu trwającego kryzysu w budżecie szpitalnym żywiecka placówka medyczna została wsparta przez miejskie Starostwo Powiatowe w zakupie specjalistycznego sprzętu operacyjnego, który ma usprawnić przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów z zakresu neurochirurgii.

Nowy nabytek Żywieckiego Szpitala to mikroskop operacyjny, czyli nowoczesny element wyposażenia sali operacyjnej. Jego zadaniem jest ułatwianie przeprowadzania czynności chirurgicznych wymagających niezwykłej precyzji na niewielkiej płaszczyźnie, m.in. zwężania kanału kręgowego i leczenia innych zwyrodnień okolicy rdzenia kręgowego. Dzięki niemu pacjenci z poważnymi schorzeniami kręgosłupa mogą liczyć na szybsze i bardziej komfortowe wykonywanie niezbędnych operacji.

Miejmy nadzieję, że to pierwszy krok do tego, by Żywiecki Szpital stanął wreszcie na nogi i poradził sobie z problemami natury finansowej.

fot. Szpital Żywiec

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.