Nowy mural przy Teatrze Polskim!

Nowy mural przy Teatrze Polskim!

Nowy mural przy Teatrze Polskim!

Data Wydarzenia: 6 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Miasto Bielsko-Biała zyskało nowy mural pod tytułem Miasto Natura! Dzieło autorstwa młodej bielskiej artystki Alicji Jakimów powstało na tylnej ścianie budynku przy ulicy Wzgórze 18, w bliskim sąsiedztwie Teatru Polskiego. Za jego powstanie odpowiada m.in. Fundacja Galerii Bielskiej BWA.

Alicja Jakimów to młoda artystka związana z Galerią Bielską BWA od 2016 roku. Nowy mural jest pierwszym takim dziełem w jej wykonaniu. Jak wyjaśnia autorka, dzieło pod tytułem Miasto Natura akcentuje silny związek Bielska-Białej z otaczającą je przyrodą – stąd trzymana przez postać donica symbolizująca bliskość z naturą. Jednocześnie mural nawiązuje także do historii miasta, na co wskazuje umieszczony w drugiej dłoni stary projektor filmowy. Z kolei kolorystyka i układ kompozycji przywodzi na myśl reklamy widywane często w czasach PRL-u.

Uroczysta prezentacja nowego muralu przy Teatrze Polskim odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:30 i połączona będzie z wystawą fotograficzno-ilustracyjną Alicji Jakimów obok Kawiarni Kaffka.

fot. Galeria Bielska BWABielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.