Nowe informacje o zawaleniu się ściany kamienicy w Bielsku-Białej

Nowe informacje o zawaleniu się ściany kamienicy w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 5 styczeń, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Do opinii publicznej dostały się nowe wiadomości w sprawie zawalonej w dniu 3 stycznia ściany od strony dziedzińca przy kamienicy mieszkalnej, znajdującej się na ul. Celnej w Bielsku-Białej. Postępowanie w sprawie wyjaśnienia powodów zawalenia się części wspomnianego obiektu znajduje się w tej chwili w toku.

Przypomnijmy, że kamienica przy ul. Celnej była od lat opuszczona i niezamieszkana, przez co nikt o nią nie dbał. Jak udało się ustalić powiatowemu inspektorowi nadzoru budowlanego z Bielska-Białej, udokumentowany zły stan techniczny budynku był najprawdopodobniej główną przyczyną katastrofy, wciąż jednak próbuje się to ostatecznie potwierdzić i wykluczyć istnienie ewentualnego sprawcy zawalenia.

Równolegle toczy się również postępowanie prowadzone przez wojewódzkiego konserwatora zabytków w Katowicach. Pozostaje więc czekać na wyniki dochodzenia, a na razie wejście do kamienicy zostało zabezpieczone, by nikt nie zdołał wejść na zagrożony teren.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.