Nowa tężnia solankowa w Ustroniu

Nowa tężnia solankowa w Ustroniu

——

Data Wydarzenia: 6 grudzień, 2021;
Miejsce: Ustroń.

——

Burmistrz Miasta Ustroń informuje, że zakończył się etap budowy kolejnej tężni solankowej w Parku Kuracyjnym na terenie tej miejscowości wypoczynkowej. Obecnie trwają testy sprawdzające działanie nowo powstałego obiektu. Koszt całej inwestycji to około 1,2 mln złotych, ale zdaniem władz miejskich było warto.

Tężnia to miejsce, gdzie wytwarza się opary solankowe – ich wdychanie ma dobroczynne właściwości dla organizmu człowieka, zwłaszcza dla osób cierpiących na astmę, zapalenie zatok czy przewlekły kaszel, a nawet dla tych, którzy np. z powodu pracy w środowisku biurowym muszą dużo czasu spędzać w zamkniętych pomieszczeniach. Inhalacje z solanki pomagają również w sytuacjach powrotu do zdrowia po chorobach wirusowych, w leczeniu nerwic i bolesnych migren.

Nie bez powodu więc powstanie kolejnej tężni było projektem priorytetowym dla lokalnego samorządu. Po przeprowadzeniu niezbędnych testów obiekt zostanie oddany do użytku publicznego już wiosną 2022 roku.

fot. UM Ustroń

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.