Nieudany bieg Grzegorza Guzika

Nieudany bieg Grzegorza Guzika

——

Data Wydarzenia: 11 grudzień, 2021;
Miejsce: region żywiecki.

——

Słabszy dzień może zdarzyć się każdemu, nawet najlepszym. Taka niedyspozycja przytrafiła się ostatnio Grzegorzowi Guzikowi, naszemu biathloniście i dwukrotnemu olimpijczykowi, w trakcie biegu pościgowego w rozgrywanych w austriackim Hochfilzen zawodach Pucharu Świata w Biathlonie – reprezentant Polski zajął 58. ósme miejsce na 60 zawodników, którzy startowali w wyścigu.

Guzik wystartował jako 28 z kolei, niemal w środku stawki, co wróżyło dość dobry finalny rezultat. Niestety, prędko okazało się, że zamiast gonić lidera, musiał walczyć o utrzymanie własnej pozycji. Z początku nikt nie tracił nadziei, jednak tylko do momentu, gdy dotarł do pierwszej strzelnicy – dwie pomyłki kosztowały go spadek na 53. lokatę, a przez dalsze błędy podczas następnego strzelania spadł na sam koniec stawki. Od kompletnej porażki Polaka uratował Lovro Planko ze Słowenii, który ostatecznie spisał się jeszcze gorzej niż on.

W wywiadzie Grzegorz Guzik przyznał, że w dniu startu bardzo źle się czuł i cierpiał na zawroty głowy. Miejmy nadzieję, że podobne dolegliwości nie pojawią się już więcej w kolejnych zawodach.

fot. Grzegorz Guzik Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.