Nieudane lądowanie na Lotnisku Żar

Nieudane lądowanie na Lotnisku Żar

——

Data Wydarzenia: 25 października 2021, ok. godz. 16:00;
Miejsce: Lotnisko Żar.

——

Wydarzył się incydent z udziałem szybowca, w wyniku którego ucierpiał 53-letni pilot z Dąbrowy Górniczej.

Do tragedii doszło w trakcie nieudanej próby lądowania na Górze Żar, czyli na szczycie górskim w Beskidzie Małym, oddalonym o 12 kilometrów od Żywca. Jak udało się ustalić, mężczyzna pilotujący szybowiec miał od początku problemy z usadzeniem maszyny na ziemi, przez co zaliczył wyjątkowo twarde lądowanie.

Pilot uskarżał się na silne bóle pleców. Zaczęto podejrzewać uraz kręgosłupa, dlatego bezzwłocznie wezwano odpowiednie służby. Pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna – strażacy od razu udzielili pilotowi niezbędnej pierwszej pomocy. Początkowo planowano przewieźć poszkodowanego śmigłowcem medycznym w celu uzyskania natychmiastowej pomocy.

Ostatecznie jednak po mężczyznę przyjechała karetka pogotowia, która bezpiecznie odwiozła rannego prosto do szpitala w Żywcu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.