Nietrzeźwy kierowca jechał z dzieckiem i spowodował kolizję

Nietrzeźwy kierowca jechał z dzieckiem i spowodował kolizję

——

Data Wydarzenia: 5 listopad.
Miejsce: Zaborze.

——

Mieszkaniec Oświęcimia pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup.

Do zdarzenia doszło w na ulicy Jezioro w Zaborzu – 31-letni ojciec odwoził swoją 7-letnią córkę do szkoły, jednak prowadził auto, mając we krwi cały promil alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca jechał z dzieckiem i spowodował kolizję

W toku dochodzenia policjantom udało się ustalić, że kierowca niespodziewanie utracił kontrolę nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie uderzył bokiem w nadjeżdżającego z naprzeciwka mercedesa i na koniec zderzył się ze słupem energetycznym. Całe szczęście, nikomu nie stała się krzywda, choć uszkodzenia pojazdu są dość poważne.

Nietrzeźwy kierowca jechał z dzieckiem i spowodował kolizję

W takim przypadku kierowcy grożą dwa zarzuty. Po pierwsze, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, za co może otrzymać karę pozbawienia wolności do dwóch lat. Po drugie, stworzenie sytuacji zagrożenia zdrowia i życia dziecka, którym miał obowiązek się opiekować, za co grozi mu kolejne pięć lat więzienia.

fot. Policja

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.