Nagroda dla Żywca w Konkursie Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021

Nagroda dla Żywca w Konkursie Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021

——

Data Wydarzenia: 1 grudzień, 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

Kolejna nagroda dla Miasta Żywiec. Tym razem na wyróżnienie w Konkursie Ekolaury Polskiej Izby Ekologii zasłużył Związek Międzygminny ds. Ekologii za swój innowacyjny Projekt Oczyszczanie Ścieków w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na Żywiecczyźnie. Statuetkę wraz z dyplomem na uroczystej gali odebrali Przewodniczący Związku Józef Bednarz i Dr Janusz Michałek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Konkurs Ekolaury Polskiej Izby Ekologii odchodził w tym roku swoją jubileuszową, 20 edycję. W tym ogólnopolskim plebiscycie honoruje się instytucje i podmioty zaangażowane w różnorodne prace na rzecz ekologii oraz popularyzujące budowę placówek wpływających na ochronę środowiska i klimatu lub poprawiających stan m.in. gospodarki wodnej w poszczególnych regionach.

Wyróżniony projekt koncentrował się na usprawnieniu działań związanych z oczyszczaniem lokalnych wód w regionie Żywca – w ramach inwestycji wybudowano prawie 300 kilometrów sieci wodociągowych, uszczelniono ponad 100 kilometrów już istniejących rur, a także zmodernizowano dwie oczyszczalnie ścieków. Nic dziwnego, że takie starania zostały docenione przez jurorów konkursu.

fot. PIE

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.