Nadchodzi nowe wydanie Kalendarza Beskidzkiego

Nadchodzi nowe wydanie Kalendarza Beskidzkiego

——

Data Wydarzenia: 8 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Wielkimi krokami nadchodzi promocja nowego wydania wyjątkowego Kalendarza Beskidzkiego na rok 2022. Tradycyjnie w środku czytelnicy znajdą nie tylko kartki z miesiącami, ale także niezwykłe ilustracje dzieł sztuki, wywiady i reportaże z lokalnymi osobistościami czy informacje o zasłużonych postaciach z regionu Beskidów. Jego wydawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

W tym roku za okładkę Kalendarza Beskidzkiego służy fotografia rzeźby autorstwa Bronisława Krzysztofa pt. “Muzyka”. Z kolei zawarte wewnątrz teksty o często kontrowersyjnej tematyce poświęcono artystom i ludziom związanym z szeroko pojętą dziedziną sztuki, m.in. Ernestowi Zawadzie, Karinie Czernek czy Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi. Redaktor kalendarza zapewnia, że nie zabraknie też wywiadów z profesorami Akademii Techniczno-Humanistycznej i reportaży historycznych, np. o tragicznej historii 97-letniej mieszkanki bielska, Gerdy Weissmann-Klein, której udało się przeżyć Holokaust i której losy sfilmowano w filmie nagrodzonym Oscarem.

Promocja Kalendarza Beskidzkiego zaplanowana jest na 9 grudnia. Zainteresowanych zapraszamy do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz o godzinie 17:00, gdzie będzie można nabyć kalendarz w atrakcyjnej, obniżonej cenie.

fot. Okładka Kalendarz Beskidzki AD 2022

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.