Na Trzech Lipkach powstało nowe miejsce do rekreacji

Na Trzech Lipkach powstało nowe miejsce do rekreacji

Na Trzech Lipkach powstało nowe miejsce do rekreacji

Data Wydarzenia: 9 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Na stronie internetowej bielskiego urzędu miejskiego pojawiły się zdjęcia nowego miejsca do rekreacji, które powstału na wzgórzu Trzy Lipki w północnej części miasta w ramach drugiej części projektu ekologicznego Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała. Cały obiekt jest już gotowy do użytku i służyć będzie zarówno wypoczynkowi, jak i edukacji.

Na Trzech Lipkach powstało nowe miejsce do rekreacji

Celem utworzenia podobnych miejsc w Bielsku-Białej jest zapewnienie ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych, ograniczenie niepożądanego działania ludzi w środowisku naturalnym oraz edukacja ekologiczna. Nowe miejsce do rekreacji na Trzech Lipkach z pewnością realizuje te założenia – znajdziemy tam m.in. duże domki dla owadów, drewniane podesty z ozdobną altaną, punkt obserwacyjny z widokiem na góry i panoramę miasta czy leżaki do wypoczynku. Do kompletu brakuje jedynie tablic edukacyjnych, które zostaną wkrótce zamontowane.

Na Trzech Lipkach powstało nowe miejsce do rekreacji

Aby mogły powstać miejsca do rekreacji i edukacji podobne do tego na Trzech Lipkach, niezbędne były środki pochodzące z dofinansowania od Unii Europejskiej. Pierwszy etap projektu Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała został wsparty kwotą ponad 12 milionów złotych, z kolei drugi uzyskał ponad 9,5 miliona złotych wsparcia finansowego.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.