MZD informuje: wkrótce wygodniej na Szyndzielnię

MZD informuje: wkrótce wygodniej na Szyndzielnię

MZD informuje: wkrótce wygodniej na Szyndzielnię

Data Wydarzenia: 19 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Dobra wiadomość dla turystów z powiatu bielskiego! Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Bielsku-Białej poinformował o tym, że prace remontowe trwające na drodze w kierunku Szyndzielni powoli zmierzają do końca. Wkrótce na ten popularny szczyt górski w Beskidzie Śląskim dotrzemy znacznie szybciej i wygodniej.

Mowa tutaj o kilometrowym odcinku drogi od górnej części alei Armii Krajowej do dolnej stacji kolei liniowej Szyndzielnia. MZD informuje, że drogowcy zakończyli budowę najważniejszych elementów, w tym infrastruktury technicznej, kanalizacyjnej i inżynieryjnej. Oprócz tego gotowe są także chodniki, plac pętli autobusowej czy podbudowa z kruszyw. Ekipie budowlanej pozostało jedynie wyłożenie warstwy wiążącej na całej długości remontowanej drogi.

MZD w Bielsku-Białej zapewnia, że ze swojej strony dokłada wszelkich starań, by rozbudowa drogi prowadzącej na Szyndzielnię zakończyła się jak najszybciej, a turyści mogli korzystać z nowoczesnego i wygodnego traktu. Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji trwa od jesieni 2021 roku, z kolei jej wartość wynosi ponad 13 milionów złotych.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.