MZD Bielsko-Biała: koniec remontu drogi pod Szyndzielnią

MZD Bielsko-Biała: koniec remontu drogi pod Szyndzielnią

MZD Bielsko-Biała: koniec remontu drogi pod Szyndzielnią

Data Wydarzenia: 10 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Remont Alei Armii Krajowej dobiegł końca! O oficjalnym zakończeniu prac remontowych tuż pod Szyndzielnią poinformował MZD Bielsko-Biała. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 13,5 mln złotych, z czego aż 8 mln złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycii Lokalnych.

Zmodernizowany odcinek biegnie od ronda Augusta Emila Fieldorfa “Nila” przez Aleję Armii Krajowej aż do dolnej stacji Kolei Liniowej Szyndzielnia, co daje łącznie 1140 metrów wyremontowanej drogi. Wzdłuż trasy pojawiły się energooszczędne lampy, konstrukcje oporowe, kanalizacja deszczowa, a także pamiątkowy wagonik kolejki gondolowej. Dodatkowo powiększony został brukowany plac służący za miejsce zbiórki dla turystów – teraz ma prawie 2 tys. m2. MZD Bielsko-Biała oddał też do użytku myjkę dla rowerów i stanowisko do błyskawicznej naprawy jednośladów.

W ten sposób teren pod Szyndzielnią wzbogacił się o bezpieczną, funkcjonalną drogę o szerokości ok. 5 metrów z wygodnym prawostronnym chodnikiem. MZD Bielsko-Biała wyraża nadzieję, że dzięki temu remontowi widok turystów niemieszczących się na wąskim przejściu w kierunku stacji kolei odejdzie do przeszłości.

fot. MZD Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.