Mysikrólik alarmuje: tworzymy śmiertelne tory przeszkód!

Mysikrólik alarmuje: tworzymy śmiertelne pułapki!

Mysikrólik alarmuje: tworzymy śmiertelne tory przeszkód!

Data Wydarzenia: 27 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Okazuje się, że rozwój cywilizacji stwarza śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców lasów, nawet pomimo obowiązującego prawa, które w zamyśle powinno ich chronić. Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik poinformował o dwóch przypadkach, gdzie dzikie zwierzęta wpadły w pułapkę stworzoną ludzkimi rękami – dzika udało się wydostać, lecz niestety jeleń nie przeżył.

Obie sytuacje miały miejsce w tym samym dniu, 27 września. Najpierw dzik wpadł do betonowego otworu w ziemi, z którego nie potrafił wyjść o własnych siłach. Na szczęście wolontariusze z Mysikrólika szybko pojawili się na miejscu i wyciągnęli zwierzę z pułapki. Do niczego by jednak nie doszło, gdyby otwór był odpowiednio zabezpieczony.

Drugi przypadek był jednak o wiele poważniejszy. Jeleń nabił się na metalowe ogrodzenie, które próbował przeskoczyć – zwierzę zmarło w wyniku odniesionych ran. Z tego właśnie powodu przedstawiciele Ośrodka Mysikrólik apelują o rozwagę i przypominają przepis, wedle którego stawianie ostro zakończonego ogrodzenia o wysokości mniejszej niż 1,8 metra jest prawnie zabronione. Pamiętajmy o tym, aby w przyszłości nie doszło do podobnych śmiertelnych wypadków.

fot. Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.