Młodziutki Jan Habdas na podium w Falun

Młodziutki Jan Habdas na podium w Falun

——

Data Wydarzenia: 14 listopad, 2021.
Miejsce: Falun, Szwecja.

——

Po niedzielnych zawodach narciarskich FIS Cup w Falun w Szwecji świat obiegła fantastyczna nowina – skoczek z Żywiecczyzny, a dokładniej z niewielkiej wsi Zarzecze na północ od Żywca, wywalczył podium w prestiżowych zmaganiach organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Jankowi Habdasowi zabrakło dosłownie dwóch punktów do zwycięstwa. Pierwszy skok na 98,5 metra pozwolił osiągnąć lokatę w pierwszej szóstce. Dopiero kolejna próba na 94,5 metra, która okazała się najwyższą notą w drugiej serii skoków, zagwarantowała mu drugie miejsce. Polak wyprzedził takich zawodników zagranicznych jak Justin Lisso i Peter Resinger. Dla porównania zwycięzca turnieju Maximilian Ortner skoczył na 99 i 92 metry.

Serdecznie gratulujemy miejsca na podium jednemu z reprezentantów Beskidów na arenie międzynarodowej i życzymy dalszych sukcesów w karierze na miarę Adama Małysza!

fot. Jan Habdas Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.