Milówka: Parki Linowy

Beskid Żywiecki

Milówka: Park Linowy

W tym sezonie Beskidy otwierają się dla najmłodszych. Atrakcja goni atrakcję. Tym razem Milówka zaprasza najmłodszych do Parku Linowego.

Park Linowy w Milówce jest czynny od godz. 13:00 do godz. 18:00 od środy do piątku. W weekendy park jest czynny od 10:00 do 18:00.

Do dyspozycji najmłodszych są dwie trasy: trasa mała oraz trasa duża. Na Park Linowy mają wstęp dzieci oraz młodzież do lat 18.

Koszt ceny biletu normalnego to 15 zł, a po okazaniu legitymacji szkolnej cena wynosi 8 zł. Możliwe są wejścia grupowe powyżej 10 osób – cena biletu to również 8 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Parku Linowego w Milówce.

Ciekawostki:

Pierwsze wzmianki o Milówce pochodzą z 1608 roku. W 1872 roku Milówka uzyskała prawa miejskie. Dopiero w 1936 roku je utraciła – od tamtego czasu ma prawa wiejskie.

Pod koniec XIX wieku Milówka była ważnym ośrodkim handlowym. To tutaj był najsłynniejszy jarmark na terenie Beskidu Żywieckiego. 

Dzięki rozwojowi handlu w 1884 roku powstała tutaj linia kolejowa łącząca Żywiec ze Zwardoniem.

——

Data Wydarzenia: Od 6 Czerwca, środa – piątek od godz. 13:00 do godz. 18:00, weekendy od godz. 10:00 do godz. 18:00
Miejsce: Milówka, ul. Jana Kazimierza 123.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.