Mikołajkowy gość w bielskim Szpitalu Pediatrycznym

Mikołajkowy gość w bielskim Szpitalu Pediatrycznym

——

Data Wydarzenia: 6 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Dzień 6 grudnia to magiczna data dla wszystkich najmłodszych, zwłaszcza dla tych, którzy przewlekle chorują i spędzają miesiące w budynku szpitalnym. Z tego powodu, przeprowadzono wyjątkową akcję dla dzieci pozostających na czas Mikołajek w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej i innych placówkach medycznych. Sam Święty Mikołaj zsunął się z dachu po linie i wszedł do sali małych pacjentów przez okno z worem pełnym prezentów.

Całe przedsięwzięcie udało się dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, zaprzyjaźnionym z nimi organizacjom oraz zwykłym mieszkańcom z Gminy Bestwina. To oni zorganizowali najpierw wielką zbiórkę pluszaków i zabawek, od których remiza dosłownie pękała w szwach, a następnie obdarowali nimi dzieci ze szpitali. Tym razem Święty Mikołaj miał całe grono pomocników i współpracowników.

Do akcji dołączyły się również różnorodne instytucje z okolicy, m.in. Starostwo w Bielsku-Białej, Fundacja Dr Clown czy Fundacja Funkomitywa, dołączając swoje prezenty lub niespodzianki dla chorych dzieci.

fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.