Zielone rowery powracają do Bielska-Białej

Miejskie rowery znikną z Bielska-Białej!

Zielone rowery powracają do Bielska-Białej

Data Wydarzenia: do 31 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Bielsko-Białą obiegła niemiła wiadomość o zawieszeniu funkcjonowania systemu BBbike, czyli wypożyczalni miejskich rowerów. Tak zadecydowały władze miasta – powodem takiej decyzji jest zmniejszające się zainteresowanie wypożyczaniem dwuśladów przez mieszkańców oraz brak funduszy ze względu na trudną sytuację finansową w budżecie miejskim.

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bielsko-Biała, umowa na obsługę miejskich rowerów podpisana w 2019 roku obowiązuje do końca grudnia tego roku. Niestety, koszty utrzymania wypożyczalni przekraczają możliwości władz. System BBbike kosztował miasto ponad 800 tysięcy rocznie, co w połączeniu ze znikomym zainteresowaniem mieszkańców powoduje, że jego finansowanie przestaje być opłacalne. Według statystyk urzędowych każdy rower miejski wypożyczany był średnio jedynie 13 razy w miesiącu.

Z tych powodów władze miasta Bielsko-Biała podjęły decyzję o zawieszeniu systemu BBbike jeszcze przed końcem roku. Wypożyczalnia rowerów miejskich będzie czynna tylko do końca października. 

fot. BBbikeBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.