Michał Haratyk

Michał Haratyk pojedzie na Mistrzostwa Świata w Oregonie

Michał Haratyk

Data Wydarzenia: 15-24 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W ostatnich dniach Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował skład kadry narodowej, która pojedzie na tegoroczne lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w USA – wśród grupy 45 zawodników znalazł się cieszyński kulomiot Michał Haratyk, jeden z nielicznych przedstawicieli Beskidów w tym zestawieniu.

Michał Haratyk to doświadczony sportowiec i jeden z najlepszych kulomiotów w naszym kraju. Na co dzień występuje w barwach Klubu Sportowego Sprint z Bielska-Białej. Na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów, w tym 13 miejsce na Olimpiadzie w Pekinie, a od 2020 roku jest niekwestionowanym Mistrzem Polski w rzucie kulą. To właśnie dzięki swojemu wynikowi na ostatnich Mistrzostwach Polski zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata – jego kula poleciała wówczas na odległość 21,17 metrów.

W tym roku, po aż trzech latach przerwy, lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach od 15 do 24 lipca w stanie Oregon w USA, w miejscowości Eugene nad rzeką Willamette.

fot. PZLABielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.