"Miasto z Klimatem" - główna nagroda dla Skoczowa

“Miasto z Klimatem” – główna nagroda dla Skoczowa

——

Data Wydarzenia: 5 listopad 2021;
Miejsce: Skoczów.

——

“Miasto z Klimatem” to wyjątkowy konkurs dla samorządów miast w całej Polsce, do którego można zgłaszać wszelkie inwestycje dotyczące rozwoju błękitnej lub zielonej infrastruktury, a także działania związane z usprawnianiem transportu. Przez cały październik starannie wyselekcjonowane jury analizowało zgłoszenia kandydatów i oceniało ich starania w tym zakresie.

Tegoroczną drugą edycję tej zaszczytnej rywalizacji zwyciężył Skoczów, zwyciężając w kategorii miasto do 100 tys. mieszkańców. Wygraną w konkursie umożliwiły dwa zrealizowane przedsięwzięcia.

Pierwszym z nich było stworzenie Parku Leśnego Górny Bór, w którym zadbano o umieszczenie m.in. budek dla ptaków i nietoperzy, tablic edukacyjnych dla dzieci, stacji wiatrowej czy ścieżki sensorycznej. Drugie zaś to budowa Centrum Edukacji Ekologicznej w wyremontowanej kamienicy przy rynku, którego zadaniem jest rozbudzanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.